Duda przedłuży kadencję PiS do grudnia? Tajemnice kobiet Konfederacji #podejrzanipolitycy

W najnowszym odcinku podcastu „Podejrzani Politycy” dziennikarze RadioZET.pl Radosław Gruca i Błażej Makarewicz zastanawiają się nad rolą prezydenta Andrzeja Dudy po wyborach parlamentarnych 15 października. Czy w przypadku wygranej opozycji prezydent zdecyduje się powierzyć funkcję szefa rządu Mateuszowi Morawieckiemu? W ocenie Radosława Grucy wszystko jest możliwe, a dzięki zaangażowaniu Dudy kadencja PiS może potrwać aż do grudnia.

W „Kontrowersji tygodnia” nasi dziennikarze analizują doniesienia senatora KO Krzysztofa Brejzy, który udokumentował, że do polskich portów wpływają statki z kazachskim węglem. Niewykluczone jednak, że w transporcie surowca może pośredniczyć Rosja.

W „Stanie gry” Gruca przypomina słynną historię z partii Janusza Korwin-Mikkego, w której ofiarami stało się kilka partyjnych działaczek. Wracamy także do filmu „Zielona granica”, aby jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy jest to film propolski czy antypolski i mundurowi jakiego państwa, powinni czuć się niespokojnie.

Wszystkie odcinki „Podejrzanych polityków” znajdziesz też na platformach streamingowych:
Google Podcast:
Apple Podcast: