Dostaliśmy szokujące zdjęcia od naszych żołnierzy na granicy Widok magazynków am…

Dostaliśmy szokujące zdjęcia od naszych żołnierzy na granicy‼️
Widok magazynków amunicji zaklejonych taśmą to symbol państwa z dykty‼️

Taśma, która miała zapobiegać zgubieniu amunicji, w rzeczywistości naraża naszych obrońców na niebezpieczeństwo. Żołnierze zmuszeni są do odklejania taśmy w trakcie akcji, co może prowadzić do zacięć broni i stwarza realne zagrożenie ich życia.

Sytuacja ta jest nie do przyjęcia bo jak możemy wymagać od żołnierzy skutecznej obrony granic? Nieodpowiednie warunki służby i brak wsparcia ze strony dowództwa obniżają morale.

Żandarmeria Wojskowa zatrzymała trzech żołnierzy, którzy oddali strzały ostrzegawcze w kierunku napierających migrantów. Dwóch z nich oskarżono o przekroczenie uprawnień i narażenie życia innych osób. To skandal! Ci żołnierze zasługują na naszą ochronę i wsparcie, a nie na prześladowania.

Konfederacja stanowczo wspiera polskich żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Zamiast ścigać aktywistów utrudniających pracę Straży Granicznej, prokuratura prowadzi śledztwa przeciw tym, którzy skutecznie bronią naszych granic. To absurdalne i niedopuszczalne!

Polacy doceniają wysiłki służb, które z poświęceniem bronią naszej ojczyzny. Konfederacja stoi murem za polskim mundurem i będzie walczyć o prawa oraz odpowiednie warunki służby dla wszystkich obrońców naszych granic.

#MuremZaPolskimMundurem #BezpiecznaGranica #OrderyZamiastKajdanek

1. Mam nadzieję, że tym zatrzymanym żołnierzom gówno zrobią. Prawo Użycia Broni w przypadku obrony m.in.żołnierzy warty lub patrolu (oczywiście kiedyś teraz pewnie też) dopuszcza oddanie strzałów ostrzegawczych jako konsekwencji nie wykonywania poleceń przez atakującego.

2. Na Litwie pogranicznicy zastrzelili emigranta który tak jsk reszta nie stosował się do zaleceń i nic u nas strzelili w powietrze i zostali aresztowani co by było jsk by go postrzelili albo za strzelili spalili by ich żywcem na miejscu. Proponuję politykom stać na granicy a żołnierzom za przestania ochrony przez którą grozi im więzienie

3. Amunicja podlega ścisłemu (sic!) zarachowaniu. Każdy brak, powoduje automatyczną „spowiedź” u prokuratora wojskowego, żołnierza. Ale takiego zaklejonego magazynka nie pakuje się do broni. Więc o co ten raban?

Jak właśnie podało MON w maju oddano na granicy ponad 700 strzałów. I nikomu nie postawiono zarzutów. Dopiero teraz dwóm żołnierzom. Widać było za co.