Donald Tusk uznał prymat prawa UE nad prawem polskim dopuszczając się zdrady dyplomatycznej❗

Przyznała to sama Ursula von der Leyen po wizycie w Polsce i spotkaniu z premierem. Dlatego Konfederacja złożyła zawiadomienie do prokuratury!

Zgodnie z art. 129 Kk: „Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.”.

Trybunał Konstytucyjny wypowiadał się w sposób jednoznaczny w tej kwestii w 2005 i 2011 roku.
👉 W 2005 r. orzekł, że “Konstytucja pozostaje – z racji swej szczególnej mocy – prawem najwyższym Rzeczypospolitej Polskiej, w stosunku do wszystkich wiążących Rzeczpospolitą Polską umów międzynarodowych. Dotyczy to także ratyfikowanych umów międzynarodowych o przekazaniu kompetencji w niektórych sprawach”.
👉 W 2011 r. TK pod przewodnictwem prof. Andrzeja Rzeplińskiego podkreślił, że “Konstytucji został jednoznacznie zagwarantowany status najwyższego prawa Rzeczypospolitej Polskiej.“

Donald Tusk musi zostać pociągnięty za to do odpowiedzialności!

#Konfederacja #Tusk #UniaEuropejska

1. Kiedyś za zdradę była kara śmierci. A tak na marginesie w 39′ Hitler chciał zbrojnie zagarnąć polskę a teraz Niemcy robią to podobnie tylko w białych rękawiczkach nie bez powodu w Niemczech niemieckie prawo jest ponad prawem unijnym

2. Duzo zametu wokol sprawy i jak wszystko, umrze smiercia naturalna. A okrzyki typu „bedziesz siedzial” itp to….. Gdyby sie obawiali to by nie robili tego tak jawnie. Juz jedni mieli siedziec za srovida,i….??!
    Rumunia 89r

3. Wszystkim tym lewakom, pseudo Polakom, oraz ich wodzowi Donowi I Kłamliwemu, dedykuję słowa Pana Zagłoby (Henryk Sienkiewicz, Potop).
    „…Mości książę! nie czyń tego, czas jeszcze!… Zmiłuj się nad
    sobą, zmiłuj się nad nami, zmiłuj się nad Rzecząpospolitą!…….”
    „… Pytajcie się go, jakie korupcje wziął od ……..? Ile mu wyliczono? Co mu jeszcze
    obiecano? Mości panowie, oto Judasz Iskariota! Bodajeś konał w rozpaczy! bodaj ród twój