Dołącz do Ruchu Narodowego! Jesteśmy dumni z naszego kraju, naszej historii i n…

Podobne

Udostępnij

[ad_1]

Dołącz do Ruchu Narodowego!
Jesteśmy dumni z naszego kraju, naszej historii i naszej kultury. Ruch Narodowy to miejsce, gdzie wspólnie dbamy o naszą ojczyznę.
Dołącz do nas, aby wspólnie kształtować przyszłość Polski.
#Konfederacja

dołącz do ruchu narodowego! jesteśmy dumni z naszego kraju, naszej historii i n...

[ad_2]

Źródło

14 KOMENTARZE

 1. Miałem taki zamiar po powrocie do kraju, który to planowałem na rok 2024. Niestety, wynik wyborów i realna możliwość objęcia sterów władzy w polsce przez ryżego zdrajcę, sprawiły, że poważnie się zastanawiam, czy warto teraz wracać🤔🙄🤔!?!

 2. Korwin was utopi! Dogadajcie się, a nie dumą się unosicie, a swoją drogą Tumanowicz też fair się nie zachował! Jak się rozpadnie konfederacja to Ruch Narowldowy nawet do sjemu nie wejdzie, a szkoda. Realne poparcie samego ruchu to może 3%. Ne elektorat PiSu byĺ nie liczył, bo wbrew temu co Pan Bosak mówi to nie jest w większości elektorat prawicowy!

 3. Liberalizm gospodarczy inspirowany dorobkiem tzw. szkoły fryburskiej może być „drogą środka” w Konfederacji

  Pomiędzy leseferyzmem i niekontrolowanym wolnym rynkiem z jednej, a systemami kolektywistycznymi – socjalizmem i komunizmem – z drugiej strony istnieje jeszcze trzecia droga, którą upowszechnili ordoliberałowie. Niemieccy przedstawiciele tego nurtu stworzyli teoretyczną podbudowę dla idei społecznej gospodarki rynkowej, która notabene jest wpisana do konstytucji RP. Ordoliberałowie przyjęli jako ważny komponent ich idei zasady moralne oparte głównie na wartościach chrześcijańskich, zarówno płynących z katolicyzmu, jak i czerpanych z protestantyzmu. Wg nich przemiana miała mieć charakter całościowy, obejmujący moralność, gospodarkę, politykę i stosunki społeczne. Wg ich poglądów rolą państwa nie miała być aktywna ingerencja w mechanizmy rynkowe, ale takie ukształtowanie porządku, aby ta interwencja nie była konieczna.
  Moim zdaniem te idee mogą stanowić „bazę” w Konfederacji zamiast często forsowanego przez środowisko wolnościowe libertarianizmu.

  Więcej tutaj:

  https://forsal.pl/gospodarka/artykuly/8489189,ordoliberalizm-w-perspektywie-historycznej.html

  https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/liberalizm-gospodarczy;3932246.html

spot_img