DOBROWOLNY ZUS

Podobne

Udostępnij

„DOBROWOLNY ZUS”

Sklep:
Głosy AI:

Tu chodzi bardziej o znaczenie słowa „DOBROWOLNY” Według ludowców słowo dobrowolny ma chyba jakieś inne znaczenie, ale to znaczenie zmienia się tylko po wyborach XD

źródło:
twitter

żródło

20 KOMENTARZE

  1. Odkąd Polska przestała żyć z zysku z przedsiębiorstw, kiedy to zlikwidowałi wyzwoliciele Polaków z rąk komuny fabryki państwowe, darmozjady sceny politycznej i urzędniczej zaczęli żyć z zysku z obywatela. Na ten zysk składają się abonamenty, podatki lokalne i taki kosz na śmieci. Więc interesem kosimiaków jest by było jak najwięcej sprzedawców pomidowów. I nie ważne jest, że sprzedadzą oni tyle, ile sprzedał przedtem jeden. Bo teraz zamiast jednego iluś płaci składki. Pokrywa koszy, a zysku nie ma żaden z nich. Więc zakładajcie firmy małolaci i nie musicie miec zysku. Ważne byście płacili koszty prowadenia działalności, A jest ich od groma. "Dobrowolny Zus" to chamska ściema, gdyż dobrowolność dotyczy części składki, tzn. składki tylko na ubezpieczenie społeczne. lecz jest jedna dygresja w tym tricu władzy. Każdy z polityków będzie miał wypasioną emeryturę, a ochotnik dobrowolnej pod most głodować na starość. Spójrzcie tylko na polityków i z nich weźcie przykład. Tak więc zachęta do zusu dobrowolnego to bezczelna próba ratowania dopływu kasy z frajera mikroprzedsiebiorcy. Ma działać, zarobić albo nie na koszt i nie musi zjeść kromki chleba. Ma dać zysk władzy od sztuki obywatela. Tak zaplanowali miskę ryżu dla ofiary. To ludzie władzy przez 34 lata tej pseudodemokracji doprowadzil ipensje do neiwystarczających matce i ojcu do utrzymania rodziny. Więc "podarowali" 500+. To ludzie władzy sprowadzili emerytury minimum bytowego. Bo "emeryturya" wysokości 1440 PLN na rękę jest tylko dzienną stawka żywieniową i to byle jaką. Bez mydła, bez ciepła i ciepłej wody, bez dachu nad głową i lekarstw. a wy ludzie uwierzyliście w dobroczynność PiS z tą 13 i 14.

  2. To nie jest żadna demokracja. Głosuję w wyborach i mój głos nie wprowadza mojego kandydata, tylko kogoś kto dostał lepsze miejsce na liście – lepsze miejsce, więcej głosów. Mój głos trafia na listę partii i ta partia po wyborach robi coś zupełnie innego niż przed wyborami. A na to kto mną rządzi nie mam już żadnego wpływu, bo kto z nas głosował na Morawieckiego czy Niedzielskiego? Skąd oni się nagle wzięli w rządzie? Demokracja to rządu ludzi od greckiego demos. To co mamy to faszyzm – współpraca rządów z korporacjami i ograniczanie praw obywatelskich.

spot_img