Dlaczego pieniądze polskich podatników mają iść na finansowanie emerytur Ukraińców, którzy przepracowali w Polsce jeden dzień?

Nie rozumiem czemu Platforma zawarła taką umowę, a PiS jej nie wypowiedział.

1. Co z tego, że w kwestiach gospodarki macie ciekawe pomysły. Skoro głosowanie na konfederację to wprowadzenie do polityki ludzi klasy Braun. A już ostanie Wasze pomysły, że kobiety są na poziomie inwentarza. I co z tego, że niektórych. Ci ludzie jeżeli zagłosujemy na konfederację wejdą do sejmu. Już wystarczy PiS ograniczający prawa człowieka w Polsce.

2. PiS i konfitury są po jednych pieniądzach, Antek od parówek, Grzesiu Braun, naziole i JKM, to system powiązany ideologicznie, finansowo itd. Zresztą przekręty PiS i ich zakłamanie mnie mocno zniechęcają. Dziś PO tylko może zatrzymać te wariactwo. Czy się to nam podoba czy nie. Jak Tusk nie wyczyści tych patologicznych tematów to jesteśmy skazani na upadek społeczny i ekonomiczny. Konfitury nawet swojego budżetu partyjnego nie mogą rozliczyć. Na konwencji nawet na catering na krzywy ryj chodzili do sąsiadów naukowców na konferencję. Oszukiwali się nawzajem w kwestii finansowej, to będą z PiS robić lody po wyborach w koalicji. JKM ma długi, więc szuka finansowania, a zagranica niema jak teraz transferować. Jeszcze zostaje gotówka, ale to też już jest ograniczone i przed wyborami nie mogą dać się złapać. Fakty są takie, że wspólnota interesów i ideologii czyni z konfitur naturalnego wspólnika PiS. I myślę, że konfitury nie weszły w koalicję, bo oni mają poparcie najsłabszej intelektualnie części społeczeństwa do ok 40 r. życia a PiS powyżej. Jak by byli w oficjalnej koalicji wcześniej już nie byłoby tak kolorowo. Zauważcie, że konfitury nie celują w jakieś tuzy intelektualne, piwem kuszą studentów na juwenaliach, hahahah, (Berkowicz w ramach interwencji poselskiej piwo rozdawał, jest zakłamanie i nadużycie), ale w ludzi będących we frustracji wyborczej. Zaglądam tutaj z kilku powodów, ale najważniejszy jest taki, że nie mogę uwierzyć jak nie mając wiedzy można przyciągnąć kłamstwami i banialukami tyle osób. Mamy dziwne pokolenie nowych wyborców, urodzonych już po komunie ale bez azymutu działania. Takie owce co nie sprawdzą nawet komu powierzają swój los.

3. „Wielu ludzi pamięta jeszcze kampanię wyborczą z roku 2019, kiedy to „banda czworga” licytowała się między sobą, która wyda więcej naszych pieniędzy na przychylanie nam nieba – i tylko Konfederacja nie wzięła w tej licytacji udziału, informując, że nikomu nic nie będzie dawała, ale też nie będzie uprawiała takiego zdzierstwa fiskalnego. To już jest coś, bo gdyby rząd nie konfiskował – jak to obliczyliśmy w Centrum im. Adama Smitha jeszcze w 1995 roku – aż 83 procent rocznego dochodu rodziny pracowników najemnych zatrudnionych poza rolnictwem, a tylko – dajmy na to – 20 procent, to ta rodzina mogłaby przychylić sobie nieba sama, bez pośrednictwa armii naszych samozwańczych dobroczyńców”. – Stanisław Michalkiewicz