CZY W ROKU 2023 ISTNIEJĄ JESZCZE SYMETRYŚCI? – Kalukin, Piekutowski, Czepiel, Witczak

Podobne

Udostępnij

📰 CZYTAJ/SŁUCHAJ ARTYKUŁU JAREMY PIEKUTOWSKIEGO „CZY W ROKU 2023 ISTNIEJĄ JESZCZE SYMETRYŚCI?”:
🔔 TRWA PRZEDSPRZEDAŻ PIERWSZEGO POLSKIEGO WYDANIA – „ASTROPOLITIK. KLASYCZNA GEOPOLITYKA W ERZE KOSMICZNEJ”:
🔴 WSZYSTKIE TREŚCI NK CZYTASZ I OGLĄDASZ TERAZ ZA DARMO DZIĘKI WSPARCIU DARCZYŃCÓW. ZOSTAŃ JEDNYM Z NICH!:

⏩ Wspieraj bezpośrednio nasz kanał YT poprzez przycisk „wesprzyj” pod dowolnym filmem i otrzymuj bonusy: bit.ly/3JGeXDh
🔔 SUBSKRYBUJ NOWĄ KONFEDERACJĘ: 🔔
🔴 ODWIEDŹ KSIĘGARNIĘ NK:

Od Arystotelesowskiego „złotego środka” do angielskiego i francuskiego przymiotnika mediocre – co definiuje symetryzm? Tzw. symetryzm negatywny – na czym polega jego szkodliwość? Ostatnie kilka lat w polskiej debacie publicznej – wojna z symetryzmem czy zamach na rzetelne dziennikarskie celem „robienia polityki”? Symetryzm – w obronie czy przeciwko demokracji?

Wokół tych pytań dyskutują:

👉️ Anna Czepiel – politolog, filozofka polityki, autorka książki „Ontologia symetryzmu Umiarkowanie polityczne jako nowy romantyzm”;

👉️ Rafał Kalukin – dziennikarz i komentator polityczny, związany z tygodnikiem „Polityka”;

👉️ Jarema Piekutowski – główny ekspert do spraw społecznych Nowej Konfederacji, socjolog, publicysta. Autor zbioru esejów „Od foliowych czapeczek do seksualnej recesji” (Wydawnictwo Nowej Konfederacji 2020) oraz dwóch wywiadów rzek; z Ludwikiem Dornem oraz prof. Wojciechem Maksymowiczem.

🎙 Prowadzi Marta Witczak-Żydowo – Nowa Konfederacja.

Materiał został nagrany 25.10.2023.

Dodatkowe sprostowanie od Anny Czepiel: przy przykładzie dotyczącym tekstu Hartmana, warto dodać, że łączy się to z innym ważnym elementem – krytyki dumy z siebie.

🔔 ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z WSZYSTKIMI TREŚCIAMI NK:

#symetryzm #wybory #PiS #PO
⏩ Wspieraj Nas również na Patronite. Zostań naszym patronem:

Nasze media:
👍 Facebook:
👍 Twitter:
👍 LinkedIn:

🔴 WSPIERAJ NOWĄ KONFEDERACJĘ:

#symetryzm #wybory #PiS #PO #Kalukin #Piekutowski #Czepiel #Witczak

żródło

7 KOMENTARZE

  1. Analiza jest wbrew pozorom bardzo prosta i doprawdy nie potrzeba sie podpierac
    zboczencem Freudem ( to tak na marginesie ) .
    Jesli Polacy nie wypieprza na zbity pysk szkodnikow POPISu ( o tych , co maja genitalia pod czaszka zamiast rozumu przez grzecznosc pomine ) , to moga przyjsc takie czasy , ze sie niepozbieramy , jak okolorynkowe rzeczy sie potocza w zlym dla nas kierunku .

    A symptomy juz widac i to wyraznie .

  2. Jak PIS mógł rozpętać wojnę polsko-polską, gdy w czasie swoich pierwszych rządów nie miał nawet swoich mediów. W tamtych czasach czytałem "Dziennik Polska" , konserwatywną gazetę , która jako jedyne medium mainstreamowe próbowała być obiektywna w ocenie rządu. Pan Kalukin mógł sobie oglądać wystąpienia Kaczyńskiego, ale reszta społeczeństwa nie mogła się zapoznać z Jego tezami lub poznawała je przedstawione w sposób karykaturalny. Takiej nagonki, takiej nienawiści i szczucia na PIS, który nie manipulował przecież wtedy przy sądownictwie, nigdy wcześniej nie widziałem. Pan Kalukin nie ma wstydu. III RP wyrosła na agenturze i Kaczyński miał prawo a nawet obowiązek to piętnować. Nadal GTW to ludzie, którzy internowali w 1981 Gierka pod lufami karabinu.

  3. Przykre, że w tak zawiły sposób trzeba bronić po prostu prawa do własnego zdania. Kiedyś Jacek Kuroń tłumaczył dlaczego nie akceptuje religii – bo musiałby wszystko przyjąć w pakiecie. Epitet symetryzmu to narzędzie politycznej walki wewnątrz własnego obozu, gdyż odstępstwo od ortodoksji kogoś z wewnątrz obozu jest bardziej wiarygodne dla niezdecydowanych.

spot_img