Coś się kończy coś się zaczyna, wyborczy kurz bitewny opada. Konfederacja będzi…

Podobne

Udostępnij


Coś się kończy coś się zaczyna, wyborczy kurz bitewny opada.

Konfederacja będzie miała w Sejmie X kadencji Klub Poselski liczący 18 posłów! To obiektywnie zwiększenie reprezentacji Konfederacji w Sejmie. Czyli wyniki okazały się lepsze niż tzw. exit poll. Czy przełoży się to na większy wpływ na rzeczywistość? To się okaże. Jestem dobrej myśli. Jeśli PiS i Konfederacja będą w opozycji, to jestem przekonany, że będziemy opozycją mniejszą ale bardziej sprawną niż rozleniwieni pisowcy po 8 latach rządzenia, po których nie spodziewam się niczego więcej niż pojękiwania na Tuska, którego rządy mogą być katastrofą.

Chciałbym bardzo gorąco podziękować tym wszystkim 38 406 wyborcom Konfederacji w okręgu 25, z których 18 710 zaufało mi osobiście, to o 3792 więcej osób niż zaufało mi w roku 2019. Dziękuję!

Niestety nie wywalczyliśmy mandatu poselskiego w okręgu sejmowym 25. Zabrakło bodaj 4428 głosów na listę Konfederacji. Przyjmuję to z pokorą. Nie będę ukrywał, że spodziewałem się takiego obrotu spraw, bo nie. Nie spodziewałem się, aż tak ogromnej dysproporcji głosów w okręgu. To także nauczka dla mnie.

Dziękuję serdecznie Łukaszowi Kosiorkowi, Rafałowi Bucy i Marcinowi Malickiemu, moim najbliższym współpracownikom z ostatnich czterech lat. Robiliście wspaniałą robotę, a Wasze zaangażowanie było ogromne! Dziękuję też wszystkim kandydatom na posłów i działaczom Konfederacji – członkom Ruchu Narodowego, Nowej Nadziei i Korony, wolontariuszom i sympatykom za każde dobre słowo, za każdą pomoc udzieloną w kampanii wyborczej – osobistą czy finansową i za Waszą wiarę w naszą sprawę. Dla naszej partii na Pomorzu będzie to trudniejszy okres. Cele średniookresowe po prostu nie będą realizowane w takim tempie jak planowaliśmy, to nie koniec świata.

Co zawiodło, że partia która szła na wynik 12-15 procent spadła w okolice 6-7 procent? Z pewnością kilka czynników organizacyjnych, kilka błędnych decyzji i kilka osób, a być może jeden konkretny osobnik. Analizujemy to, wyciągamy wnioski, będziemy poprawiać, bo walka o lepszą Polskę się nie skończyła. Zatem, wszyscy Ci, których w okręgu gdańskim było 38 406 osób, zostańcie z nami, nastawiajcie radary na to co będzie się działo dalej, a my dołożymy wszelkich starań, aby poprawić błędy i rozwinąć nasz pełen potencjał do którego w mojej opinii jeszcze daleko.

Osobiście będę w mediach społecznościowych mniej aktywny. Czeka mnie reorganizacja życia naszej rodziny. Może wrócę do starego zawodu, a może będę pracował w polityce? Czas pokaże. Teraz czas na podomykanie wszystkich zaległych spraw. Na pewno nie kończę z działalnością polityczną. Jest jeszcze wiele spraw, którymi można zajmować się nie będąc posłem. Czeka mnie przygotowanie partii do kolejnych wyborów: na wiosnę samorządowe, a później europarlamentarne.

Jest kontynuacja, ale będzie Konfederacja.
Maszerujemy dalej!

Czołem Wielkiej Polsce!


854 osób polubiło posta

Źródło

39 KOMENTARZE

  1. Michał! Michał ! w Lęborku mordują bezdomnych. Pomóż jako Poseł RP. Znasz moją sprawę, wiesz że burmistrz z którym fotografowałeś się to macher w aferze mieszkaniowej. Ten bydlak ma na smyczy prokuratorów których nazwisk wymieniał nie będę. Zrób coś bo ich zbrodnie grzebie ziemia

  2. jestem za prawicą, ale sami nic nie zdziałacie, żeby zrobic cos dla Polski czy dla Polaków to trzeba współpracować, ci co chcieli coś robić nawet w PRL działali, jakie warunki tak działali ale coś robili, jak ktoś nie chce nic robić to nawet w najlepszych warunkach nie będzie robił, to niech nie zajmuje miejsca. szanuje ludzi którzy robią dla kogoś a nie dla utrzymania swojego stanowiska i miejsca pracy np. lekarze.

  3. Metoda d’Hodta to kpina niestety, bardzo mi przykro że nie dostal się Pan do Sejmu z takim wynikiem…
    Mimo wszystko dziękuję za ostatnie 4 lata reprezentowania naszego okręgu i wszystkie Pana interwencję poselskie m.in sor w Starogardzie:)
    Liczę że za 4 lata po raz 3 będę mógł oddać swój głos na Pana 😉

  4. Michu, nic się nie dzieje bez przyczyny. Widocznie tak miało być. Możliwe że Polacy muszą sobie przypomnieć jak było „cudownie” jak ryży rządził. A Wy w tym czasie pozbędziecie się starszego Pana😉 i będziecie gotowi na dużo lepszy wynik. P.s. Już na wiosnę warto się sprawdzić, czego Tobie życzę. Pozdrawiam serdecznie.

  5. Niestety Polacy lubią nad sobą bat czuć. A ten bat będzie nas niewolił w postaci rządów tfuska i srunii europejskiej. Jest lepiej ale mogło być jeszcze lepiej . Niestety nie jedennosobnik tu zawinił, ale co najmniej kilku. Teraz nie na co piany toczyć miedzy sobą, ci z partii dużych będą ja toczyć i próbować nas w to wciągać. Im należy cały czas przypominać o obietnicach przedwyborczych z których już się pomału wycofują niektórzy. Pozdrawiam i życzę walki o nas w parlamencie. C W P

spot_img