CORAZ WIĘKSZE PROBLEMY NA RYNKU MIESZKAŃ: tysiące stoją puste i nieużywane, bo …

🛑 CORAZ WIĘKSZE PROBLEMY NA RYNKU MIESZKAŃ: tysiące stoją puste i nieużywane, bo wynajem jest mniej opłacalny i o wiele bardziej ryzykowny‼ 🤯

🛑 Rynek mieszkaniowy jest w coraz gorszym stanie. Nie tylko sytuacja gospodarcza, kredyt 2%, teraz 0%, ale też skandalicznie niesprawiedliwe przepisy mają na to wpływ. Mówiliśmy niedawno o decyzji rządu w sprawie dalszego wspierania patologii – lokatorów dzikich, niepłacących i niszczących mieszkania. Batalia prawna z takimi ludźmi trwa nawet latami, więc nic dziwnego, że wielu właścicieli nie chce wynajmować w ogóle.

🛑 Ale to nie wszystko, bo ze względu na sytuację gospodarczą, mieszkania w Polsce stały się towarem spekulacyjnym. Dochodzi nawet do takich sytuacji, że osoba posiadająca mieszkanie warte np. pół miliona złotych już po roku może zarobić na nim 100 000 zł! W połączeniu z wyżej opisanymi przepisami wybór jest właściwie oczywisty.

✅ W samym Krakowie takich pustych mieszkań jest aż 60 tysięcy‼🤯

✅ Nie na wszystko mamy wpływ, ale przepisy ułatwiające wynajem należy jak najszybciej zmienić‼ 🇵🇱 Konfederacja od początku nawołuje do odrzucenia tych absurdalnych przepisów wspierających patologię i dzikich lokatorów. Zróbmy to‼

Podajcie dalej‼

223 osób polubiło posta