Coraz więcej problemów z lekarzami-imigrantami Łamią przepisy Nie znają języka …

Podobne

Udostępnij

[ad_1]
Coraz więcej problemów z lekarzami-imigrantami‼️

🔴Łamią przepisy❗
🔴Nie znają języka polskiego❗

👨‍⚕️Na podstawie przepisów covidowych w Polsce zaczęli leczyć lekarze-imigranci nieposiadający standardowych uprawnień do leczenia w Polsce. Wielkopolska Izba Lekarska apeluje o egzekwowanie prawa w związku z ich zatrudnianiem. Izba wskazuje, że lekarze-imigranci często dokonują bezprawnych działań. Między innymi prowadzą prywatne gabinety oraz podpisują się jako lekarze specjaliści, pomimo braku kompetencji. Wielu z nich wciąż nie zna języka polskiego. Najczęściej pochodzą oni z Ukrainy

⚠️Obniżenie jakości ochrony zdrowia w Polsce to proces długoletni, który przyspieszył pod rządami PiS. Stało się tak między innymi z powodu uchwalenia ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty. Ustawa ta dała możliwość, żeby cudzoziemcy bez nostryfikowanych dyplomów lekarskich mogli znaleźć zatrudnienie w sektorze ochrony zdrowia.
ℹ️Ostrzegał przed tym już w 2020 roku kandydat na prezydenta Krzysztof Bosak. Apelował wówczas do prezydenta Dudy o zawetowanie wspomnianej ustawy. Niestety prezydent Duda tę ustawę podpisał.

📣Fakty są takie, że jedynym sposobem na zatrzymanie napływu imigrantów-pseudolekarzy jest kształcenie odpowiedniej ilości nowych lekarzy w Polsce, stworzenie dobrych warunków finansowych i jasnych zasad budowy ścieżki kariery. Większych możliwości rozwoju i specjalizacji. Zaniedbania w służbie zdrowia i kształceniu nowych lekarzy sięgają wielu lat, za co wspólnie odpowiadają PiS, KO, Lewica i PSL. Jedynie Konfederacja ma realny i skuteczny program dla ochrony zdrowia.

🏥Zadbajmy o bezpieczeństwo zdrowotne Polaków❗

coraz więcej problemów z lekarzami-imigrantami łamią przepisy
nie znają języka ...
[ad_2]

144 osób polubiło posta

Źródło

spot_img