Coraz więcej Polaków zarabia najniższą krajową. Jeszcze kilka lat temu GUS podawał, że takich osób było 1,6 mln. Obecnie według szacunków rządu jest to 3,6 mln. Ponad 1/4 pracujących Polaków będzie zarabiać pensję minimalną. To ewenement na skalę światową!

Czy świadczy to o bogactwie czy o uśrednianiu w dół w kierunku biedy?

Eksperci wskazują: „pracownik dopiero rozpoczynający pracę i zdobywający swoje pierwsze doświadczenia zarabia w niektórych przypadkach tyle samo lub niewiele mniej, co jego bardziej doświadczeni współpracownicy z dłuższym stażem pracy, co utrudnia w pewnej mierze premiowanie przez pracodawców większego zaangażowania lub wyższego poziomu kompetencji zawodowych wśród pracowników.”

Czy nie lepiej promować pracowitość i przedsiębiorczość? Czy nie lepiej obniżyć i uprościć podatki dla wszystkich? Naszym zdaniem TAK!

#Konfederacja #Stoch2023 #Kalisz #Leszno #OstrówWielkopolski