„Chcemy żyć normalnie” – w tym hasłem zawiera się cały przekaz Konfederacji na temat pozycji Polski w Unii Europejskiej. Nie chcemy odwracać się plecami od Europy. Naszym zdaniem zrobiła to już Unia, odwracając się plecami od tych wartości, które stanowiły istotę wspólnoty europejskiej.

Dzisiejsza Unia to biurokracja, centralizm, niemiecka dominacja, ekologiczny fanatyzm, cenzura i lewacka poprawność polityczna. Jak to ma się do wizji Europy suwerennych państw, współpracujących ze sobą na równych i uczciwych zasadach, ze swobodą przepływu ludzi, kapitału i usług? Obecny kurs Brukseli jest nie do zaakceptowania przez zdroworosądkowych obywateli państw członkowskich.

Niektóre narody się budzą. Do głosu dochodzą środowiska, które podobnie jak my, widzą, że coś trzeba zmienić. Jest szansa, że po 9 czerwca Konfederacja będzie częścią zmiany układu sił w Parlamencie Europejskim. W ludziach coś powoli zaczyna pękać. Chcą być w Europie, ale takiej, jaka została im obiecana, a nie narzucona unijnymi traktatami.