Brygada Świętokrzyska NSZ wyzwoliła w brawurowej akcji około tysiąca więźniarek …

Podobne

Udostępnij

Brygada Świętokrzyska NSZ wyzwoliła w brawurowej akcji około tysiąca więźniarek z obozu w Holiszowie, biorąc do niewoli 200 esesmanów i 15 esesmanek z załogi obozu.

Czerwona minister przeminie, pamięć o bohaterstwie NSZ pozostanie.Źródło

15 KOMENTARZE

  1. Nigdy nie byłem komunista ani ich zwolennikiem ale dziwi mnie cholubienie pewnej organizacji która z wyzwoleniem kraju miała bardzo mało wspólnego.Tak wiem walczyli tylko nie z tym wrogiem co trzeba .Kierowani ,uzbrajani przez Niemców i wyprowadzeni na zachód przy milczącej zzgodzie Niemców.Czy ktoś sobie wyobraża że duża jednostka wojskowa wroga w stosunku do Niemców wychodzi ze strefy frontowej przy maksymalnym lnasyceniu wojskiem wermachtu ot tak sobie paradnie maszeruje przez Śląsk na Czechy nie prowadząc żadnych walk z wermachtem.Oni walczyli nie z tym wrogiem co trzeba.A gdyby nie ten wróg dzisiaj Polacy mówili by po niemiecku a starsze pokolenie było by w proszku.A słowo „Alianci”niektórym widać nic nie mówi bo polskie wojsko po stronie angielskiej czy rosyjskiej służyło jednej sprawie. A panowie dowódcy z NSZ.jakos inaczej widzieli wolną Polskę ,im bardziej pasowała GG.

  2. Jak tak można🥺 matko kochana co oni robią z naszym krajem… usuwają naszą tożsamość i pamięć o bohaterach … to już jest za wiele! Jeszcze Polska nie zginęła 🇵🇱🇵🇱🇵🇱 Cześć i chwała bohaterom!🇵🇱

spot_img

Dołącz do
Konfederacji Korony Polskiej

Partia polityczna konserwatywnych tradycjonalistów.
Dla Wielkiej, Dumnej, Suwerennej, Bogatej Polski.
ZOSTAŃ CZŁONKIEM
Możesz zostać również sympatykiem
close-link
Kliknij Tutaj