Bronisław Foltyn – Poseł na Sejm RP: Już za miesiąc mieszkańcy Bielska-Białej wy…

Podobne

Udostępnij


Bronisław Foltyn – Poseł na Sejm RP: Już za miesiąc mieszkańcy Bielska-Białej wybiorą nowego Prezydenta Miasta, a także zupełnie nową Radę Miejską. To ważne wybory. Może nawet najważniejsze dla wszystkich, którzy mogą z czystym sumieniem powiedzieć, że Bielsko-Biała, to moja mała ojczyzna, to moje miejsce na ziemi i za nic nie zamieniliby tego miejsca na żadne inne

7 kwietnia zdecydujemy o przyszłości Bielska-Białej. Zdecydujemy o tym, czy przez najbliższe 5 lat nasze ukochane miejsce na ziemi będzie w dalszym ciągu umierało bo młodzi ludzie w poszukiwaniu lepszych perspektyw będą dalej stąd wyjeżdżali ?

Czy będziemy godzili się by włodarze miasta w dalszym ciągu, skazywali nas na egipskie ciemności po zmroku i wygaszali już nie tylko latarnie nocą, ale również kolejne biznesy, sklepy, gastronomię i wszelkie życie kulturalne w centrum miasta ?

Czy przez kolejnych 5 lat będziemy oglądali jak władze biernie przyglądają się upadkowi kolejnych firm, a wizytówką Małego Wiednia stają się opustoszałe ulice i puste witryny ul. 11 listopada, ul. Barlickiego i Starówki ?

Czy ktoś w końcu zadba o to by z naszych podatków politycy w Ratuszu byli w stanie remontować ulice i łatać dziury, by zimą ktoś odśnieżał, latem wykaszał trawniki, by zadbał o nasze piękne górskie szlaki, a nie je betonował i by w kranie Bielszczanie mieli czystą wodę, a nie styren ?

Uważam, że czas również skończyć z absurdalną rozbudową strefy parkingowej i okradaniem kierowców na masową skalę. Ratusz powinien zająć się budowaniem parkingów, a nie prześladować mieszkańców nakładaniem kolejnych opłat. Cierpią na tym wszyscy, zarówno kierowcy, jak i przedsiębiorcy w centrum miasta, którym obroty spadają z każdymi kolejnymi restrykcjami nakładanymi na właścicieli samochodów. A to dopiero początek!

Nikt nie jest w stanie wyjaśnić dlaczego podatek od nieruchomości nakładany na przedsiębiorców w centrum wynosi 25-razy więcej niż podatek, który płaci zwykły mieszkaniec. Nikt nie wie dlaczego Ratusz żąda od wszystkich najemców nieruchomości komercyjnych w ZGM, by Ci płacili podatek od nieruchomości, choć to właściciel (czyli miasto) powinien ten podatek zapłacić. To można zmienić jedną decyzją!

Po 5,5 roku rządów Platformy i Prezydenta Klimaszewskiego jest jednak w naszym mieście jedna grupa osób, która ma się doskonale. To deweloperzy. Ci decyzje o WZ (Warunkach Zabudowy) dostają niemal od ręki, bez względu na to, gdzie i co zamierzają budować. Od lat władze w Ratuszu celowo nie uchwalają MPZP (Planu Zagospodarowania Przestrzennego) bop gdyby był Plan, to w dzielnicy domków jednorodzinnych, nigdy nie mogłoby powstać osiedle deweloperskie. Sami Państwo domyślcie się dlaczego ten Plan nigdy nie powstanie, jeśli obecni włodarze pozostaną u władzy

I mógłbym tak pisać ten post o uśmiechniętej władzy w Bielsku-Białej, jeszcze przez wiele godzin, jednak nie o to chodzi. Chodzi o to, że chyba pierwszy raz w historii macie Państwo wybór. Prawdziwy wybór. Czy zechcecie cokolwiek w naszym mieście zmienić, czy zostawić tak jak jest, to Wasza decyzja. Ja polecam się i oddaję Wam do dyspozycji. Szczerze i z całego serca przysiąc mogę, że zadbam o to najpiękniejsze miejsce na ziemi, jak nikt inny wcześniej

Postanowiłem ubiegać się o urząd Prezydenta Bielska-Białej, nie dla własnych korzyści, nie dla pieniędzy bo tych już mam pod dostatkiem i również nie dlatego, że partyjni koledzy potrzebują etatu bo niczego w życiu nie potrafią robić …… postanowiłem zostać Prezydentem Bielska-Białej bo czuję, że nasze miasto potrzebuje zmian, potrzebuje nowej wizji, nowej energii i dobrych pomysłów, a w Ratuszu mamy dziś marazm i najgorszego rodzaju partyjniactwo. Będą niezmiernie wdzięczny za rozpowszechnienie tej informacji i dobre słowo wśród znajomych, tak by dowiedzieli się, że nie są skazani na wybór pomiędzy dżumą, a cholerą

P.S. Startujemy w Bielsku-Białej jako Bezpartyjni i Konfederacja. Pamiętajcie o tym 7 kwietniaŹródło

3 KOMENTARZE

spot_img

Dołącz do
Konfederacji Korony Polskiej

Partia polityczna konserwatywnych tradycjonalistów.
Dla Wielkiej, Dumnej, Suwerennej, Bogatej Polski.
ZOSTAŃ CZŁONKIEM
Możesz zostać również sympatykiem
close-link
Kliknij Tutaj