Bronisław Foltyn – Poseł na Sejm RP: Często, będąc w Sejmie, zastanawiam się co kieruje ludźmi, którzy wybierają na swoich reprezentantów, co tu dużo mówić, zwykle kanalie, złodziei, karierowiczy, którzy za kilka tysięcy złotych są w stanie zrobić wszystko. I wcale nie mam tu na myśli posła Gomoły bo takich ludzi zarówno w PO, czy w PiSie są dziesiątki, jeśli nie setki.

To ta ohydna strona polskiego Parlamentu. Musisz dzielić wspólną przestrzeń z ludźmi, od których zwykle trzymałbyś się z daleka, którym wstydziłbyś się podać rękę. Jak źle to świadczy o nas Polakach, którzy pod wpływem mediów, propagandy i setek plakatów, jesteśmy w stanie obdarzyć swoim zaufaniem i głosem, tylu podłych ludzi. I proces ten trwa od wielu, wielu lat. Polacy wybierają w sposób negatywny. Wybierają mniejsze zło, tak przynajmniej im się wydaje bo mimo dobrych chęci, to wciąż wybór zła

Dziś słyszę, że ludzie którzy głosowali na PO, czy Polskę 20tys50 dziwią się, że po odsunięciu PiSu od władzy kompletnie nic się nie zmienia. Że zmieniły się jedynie twarze, które jednak robią dokładnie to samo co poprzednicy, czyli dbają jedynie o własny interes. Niestety

Wierzę jednak w to, że jest jeszcze wśród nas sporo osób, którym zależy na tym, by to zmieniać. Że są ludzie, którzy się nie godzą z tym fatalnym w skutkach procesem autodestrukcji. Niesamowita energia jest szczegolnie wśród młodych ludzi. Nie podoba im się świat stworzony 20 lat temu przez dwa klany siedemdziesięciolatków Tuska i Kaczyńskiego, którzy nie wiadomo jakim prawem przyznali sobie prawo do decydowania o niemal wszystkich sprawach, które nas dotyczą

Każde wybory są świetną okazją żeby choć odrobinę naprawić świat, w którym żyjemy. Przynajmniej ja tak to widzę. I gorąco zachęcam Was byście chociaż spróbowali nieco szerzej otworzyć oczy i znaleźć ludzi wokół siebie, którzy są dobrzy. Są po prostu dobrymi ludźmi. Takich potrzebujemy reprezentantów. Nie tylko w Sejmie, ale też w naszych małych ojczyznach. Może Wam się wydawać, że Wasz głos nic nie znaczy, ale uwierzcie, że się Wam tylko wydaje

Wasz głos jest najcenniejszy i trzy razy pomyślcie, nim podejmiecie decyzję, komu go powierzycie. Powierzacie mu bowiem nie tylko Wasz głos, ale przede wszystkim swoje marzenia, nadzieje i wiarę w lepszą przyszłość, a to najcenniejsza rzecz, którą możecie złożyć w czyjeś ręce. Pozdrawiam wszystkich dobrych ludzi!

1. Nie dziwi to:
    Światopoglądowo i ideologicznie PiS i Konfederacja są wręcz identyczna. To partie, które łączy nacjonalizm jak i „narodowy katolicyzm”❗. Wspólnym mianownikiem dla tych ugrupowań jest Ordo Iuris.

Narodowy katolicyzm❗ to doktryna polityczna, która łączy nacjonalizm z przyznaniem religii katolickiej statusu wyznania państwowego, na którym będzie oparty ustrój państwa. W Polsce idee narodowo-katolickie pojawiły się na przełomie lat 20. i 30. XX wieku, kiedy to młodzi narodowcy zaczęli głosić konieczność budowy “Katolickiego Państwa Narodu Polskiego”.

Konserwatyzm religijny zagraża swobodom obywatelskim, jeśli narzuca swoją wizję religii innym ludziom, którzy nie podzielają jej lub mają inną wiarę. Na przykład, jeśli konserwatyści religijni próbują ograniczyć prawa kobiet do aborcji, małżeństw homoseksualnych, edukacji seksualnej lub antykoncepcji, to naruszają ich wolność wyboru i samostanowienia. Jeśli konserwatyści religijni próbują cenzurować lub zakazywać literatury, sztuki, nauki lub mediów, które krytykują lub kwestionują ich doktrynę religijną, to naruszają wolność słowa i myśli. Jeśli konserwatyści religijni próbują dyskryminować lub prześladować ludzi innych wyznań, ras, kultur lub orientacji seksualnych, to naruszają równość i tolerancję.