Braun powinien zostać w Konfederacji. Przemysław Wipler w „Rozmowie Niekontrolowanej”

Wsparcie kanału tutaj (przycisk „Wesprzyj”) lub na

Moim gościem jest dzisiaj Przemysław Wipler, poseł Konfederacji. Rozmawiamy o tym, czy Ukraina powinna się znaleźć w UE i NATO, czy Konfederacja jest w końcu w sojuszu z Bezpartyjnymi Samorządowcami czy nie oraz czy Grzegorz Braun powinien wyjść z Konfederacji i czy dałoby jej to korzyść. Zapraszam!

1. Nie można redukowac stosunków między państwami jedynie do kwestii gospodarczych, a nawet nie można tym kwestiom nadawać priorytetu, gdy chodzi o tworzenie jakiejś formy wspólnoty. O wiele istotniejsze są sprawy i zaległości kulturowe i historyczne, wypracowanie porozumienia i ułożenie stosunków na wzajemnym respekcie dla prawdy. Prowadzic interesy można także z wrogiem, ale przyjaźnić się, wchodzić w głębsze interakcje, już nie.
    Wspieranie Ukrainy w jej obecnej formie, dziwnego tworu państwowego, zdominowanego politycznie i gospodarczo przez chory układ żydowsko – banderowski, to niedorzeczność i dzialanie samobójcze dla Polski. Jeśli taka Ukraina, wyraźnie idąca kursem rywalizacji i wrogości wobec Polski miałaby trwać, to lepiej aby wchłoneła ją Rosja, a co najmniej mocno okroiła i pozbawiła nadmiernej samodzielności.

2. Muszę z przykroscią stwierdzić, pomijając emocje, że pan Wipler mija się z prawdą w sprawie emigracji ukraińskiej. W niektórych momentach swojej wypowiedzi ociera się o prawdę w celu uwiarygodnienia przekazu. Mimo pozorów merytorycznego podejścia do omawianych tematów, ten pan jawi się, jako osoba śliska i pokrętna. W mojej subiektywnej ocenie jest człowiekiem bezideowym, ukierunkowanym na karierę polityczną i układy finansowe, jakie z takiej pozycji społecznej można wycisnąć. Dobrze, że pan redaktor zaprosił pana Wiplera i dał mu mówić… Wystarczy słuchać i analizować, bez emocji.