BOSAK vs. RADZIEJEWSKI: WZROST POZYCJI POLSKI PO WOJNIE NA UKRAINIE TO PRZEREKLAMOWANE ZŁUDZENIE

🔔 RUSZYŁA PRZEDSPRZEDAŻ PIERWSZEGO POLSKIEGO WYDANIA – „ASTROPOLITIK. KLASYCZNA GEOPOLITYKA W ERZE KOSMICZNEJ”:
👉 SPRAWDŹ KOMENTARZ BARTŁOMIEJA RADZIEJEWSKIEGO: GŁUPAWKA POLITYCZNA W CZASACH PRZEŁOMU:
📰 CZYTAJ TEKST ROBERTA KURASZKIEWICZA: W EUROPIE KSZTAŁTUJE SIĘ NOWY PORZĄDEK BEZPIECZEŃSTWA:
🔴 WSZYSTKIE TREŚCI NK CZYTASZ I OGLĄDASZ TERAZ ZA DARMO DZIĘKI WSPARCIU DARCZYŃCÓW. ZOSTAŃ JEDNYM Z NICH!:

⏩ Wspieraj bezpośrednio nasz kanał YT poprzez przycisk „wesprzyj” pod dowolnym filmem i otrzymuj bonusy: bit.ly/3JGeXDh
🔔 SUBSKRYBUJ NOWĄ KONFEDERACJĘ: 🔔
🔴 ODWIEDŹ KSIĘGARNIĘ NK:

„Konfrontacja pomiędzy władzami państwa polskiego a pozostałymi aktorami w polityce międzynarodowej, mimo ogromnej niechęci i gotowości pokazania Polsce, gdzie jest jej miejsce, została odłożona na później. Natomiast irytacja i niechęć nie przerodziły się w żadne partnerstwo. Te opowieści, że teraz nasz kraj zdobył ogromny podziw, bo udzieliliśmy pomocy Ukrainie, są absolutnie przeceniane. One robią na niektórych wrażenie, ale to mniejszość – z reguły są to idealistycznie nastawieni działacze organizacji pozarządowych.” – mówi Krzysztof Bosak, gość cotygodniowej rozmowy w cyklu ”Pomówmy realnie”!

Krzysztof Bosak – polityk, prezes Ruchu Narodowego, poseł na Sejm V i IX kadencji, współzałożyciel i jeden z liderów Konfederacji Wolność i Niepodległość.

Materiał został nagrany 02.10.2023

🔔 SPRAWDŹ KSIĄŻKĘ ROBERTA KURASZKIEWICZA „ŚWIAT W CIENIU WOJNY”:

🔔 ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z WSZYSTKIMI TREŚCIAMI NK:

⏩ Wspieraj Nas również na Patronite. Zostań naszym patronem:

Nasze media:
👍 Facebook:
👍 Twitter:
👍 LinkedIn:

🔴 WSPIERAJ NOWĄ KONFEDERACJĘ:

#Bosak #Radziejewski #pomówmyrealnie #wybory2023 #politykazagraniczna #patronite

1. Nasi decydenci traktują stosunki międzynarodowe jak jakieś małżeństwo połączone z zakochaniem na zabój. Jeśli więc im się powie, ze należy z mniejszym kompleksem podchodzić do Zachodu, to w ich uszach brzmi to już jako deklaracja odwrócenia się od Zachodu. I wówczas padają pytania „jak nie z Zachodem to z kim? z Rosją? z Chinami? z Turcją?” Oni nie potrafią zrozumieć, ze większa asertywność nie oznacza odwrócenia się. Druga kwestia , która moim zdaniem jest trudna do pojęcia dla naszych polityków jest kwestia budowania porozumień doraźnych i celowych. W ich przekonaniu jak się buduje z kimś porozumienie, to już powinien to być żelazny sojusz we wszystkich kwestiach (inaczej to zdrada). Trudno jest im pojąć, ze z jednym państwem może nam być po drodze w jakieś jednej sprawie, za to w innej możemy mieć całkowicie odmienne stanowiska i układać się z jakimś trzecim państwem przeciw polityce tego drugiego.