BLISKI WSCHÓD NA BECZCE PROCHU, NEOOSMAŃSKI SEN ERDOGANA, XI W USA – Nowakowski, Gajewski, Płomiński

Podobne

Udostępnij

👉 „NOWY PORZĄDEK GLOBALNY” – NAJNOWSZA KSIĄŻKA BARTŁOMIEJA RADZIEJEWSKIEGO JUŻ W PRZEDSPRZEDAŻY:
🔴 WSZYSTKIE TREŚCI NK CZYTASZ I OGLĄDASZ TERAZ ZA DARMO DZIĘKI WSPARCIU DARCZYŃCÓW. ZOSTAŃ JEDNYM Z NICH!:
🔔 PIERWSZE POLSKIE WYDANIE KSIĄŻKI „ASTROPOLITIK. KLASYCZNA GEOPOLITYKA W ERZE KOSMICZNEJ” ZNAJDZIESZ W NASZEJ KSIĘGARNI:

⏩ Wspieraj bezpośrednio nasz kanał YT poprzez przycisk „wesprzyj” pod dowolnym filmem i otrzymuj bonusy: bit.ly/3JGeXDh
🔔 SUBSKRYBUJ NOWĄ KONFEDERACJĘ: 🔔
🔴 ODWIEDŹ KSIĘGARNIĘ NK:

❓ Na Bliskim Wschodzie nadal wrze – w 34. dniu wojny Izraela z Palestyną wciąż nie wiadomo, jaki będzie rozwój wypadków. Zewsząd dochodzą nas głosy o niezwykłej brutalności, a my wciąż zastanawiamy się, czy najgorsze dopiero przed nami? Anthony Blinken próbuje wynegocjować rozejm, choć jego wysiłki przynoszą wyłącznie kilkugodzinną przerwę w celu ewakuacji mieszkańców Strefy Gazy. Za oceanem Joe Biden mierzy się ze spadkiem poparcia w oczekiwaniu na wizytę przywódcy Chin Xi Jinpinga. Czy to zapowiedź nowego układu sił na Bliskim Wschodzie? Erdogan przeżywa swoje momentum, próbując zjednać kraje muzułmańskie. „Jeśli nie teraz, to kiedy?” – pyta podczas szczytu Organizacji Współpracy Islamskiej w Uzbekistanie. Czy właśnie teraz spełni się neoosmański sen prezydenta Turcji? Jednocześnie testuje on cierpliwość partnerów w NATO, wszak jedne z dwóch największych armii sojuszu stoją po przeciwnych stronach barykady w wojnie izraelsko-palestyńskiej. Jak długo to potrwa? 

W najnowszym odcinku Dwutygodnika Zagranicznego Nowej Konfederacji wydarzenia międzynarodowe ostatnich dni komentują:

👉 amb. Krzysztof Płomiński – dyplomata, urzędnik państwowy, były ambasador RP w Iraku i Arabii Saudyjskiej,

👉amb. Jerzy Marek Nowakowski – dziennikarz, publicysta i polityk, podsekretarz stanu w KPRM, były ambasador RP na Łotwie i w Armenii,

👉 dr Tomasz Gajewski – politolog, współpracownik Nowej Konfederacji, zastępca dyrektora Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych UJK w Kielcach,

🎙️ Prowadzi Gabriela Masztafiak – Nowa Konfederacja

Materiał został nagrany 10.11.2023

🔔 ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z WSZYSTKIMI TREŚCIAMI NK:

⏩ Wspieraj Nas również na Patronite. Zostań naszym patronem:

#dwutygodnikzagraniczny #USA #Izrael #Palestyna #Hamas #Biden #Erdogan #XiJinping #Netanyahu

żródło

14 KOMENTARZE

  1. Szanownego Pana Nowakowskiego już nie da się słuchać – pustynia – te same frazy te same tezy , za każdym razem niezależnie od tematu – TO ZAKRAWA NA KPINE – Problem że tymi tzw. ekspertami jest iz oni funkcjonują o paradygmat KLISZ tu nie ma żadnej intelektualnej pracy indywidualnej. Płomiński – każdy wywiad to jakies akademickie tezy znane przeciętnemu słuchaczowi . więc kolejny sprany spłowiały już dyplomata . Heh… szczęśliwie sa fachowcy od tego rejonu , którzy nad to studiuja , śledzą i bywaja tam na miejscu. [Polecam Szweko i lub Rakowskiego ] Ta stracony czas.

  2. USA gwałtownie słabnie. Nie prowadzą już polityki przez siebie kształtowanej ale wyłącznie reaktywną, bez koncepcji i bez pomyślunku.
    Zawalili wygraną wojnę w Wietnamie, przeputali Irak, Syrię, Afganistan nie osiągając postawionych celów a w międzyczasie sami wyhodowali chińskiego smoka na swoją zgubę.
    Tam gdzie czarni i homoseksualiści dochodzą do głosu tam wszystko wokoło się wynaturza, sypie i deprawuje …..a potem takie są efekty. Ludzie odeszli od Boga, szatan się raduje.

  3. Niesamowite jak w momencie oznak słabnięcia hegemona (wyjście z Afganistanu) wszystkie demony plemienne/imperialne wyłażą z szafy i przepychają sie by ustawić się jak najlepiej. Iran zaprzysiągł israelowi zniszczenie, chiny wpisały wchłonięcie tajwanu w plan polityczny… reszta stoi jak sprinterzy w bramkach czekając na wystrzał. Amerykańskiemu śwatowi wszyscy pozostali chcą wystawić rachunek za lata dobrobytu ich kosztem.

spot_img