Bartłomiej Pejo: Strefy zakazu wjazdu dla aut spalinowych w Warszawie czy Krakowie to bezwzględny atak na nasze swobody obywatelskie, na naszą wolność, co przez wielu prawników jest określane jako niekonstytucyjne. I my, jako Konfederacja, stanowczo się temu sprzeciwiamy!
Uważamy, że każdy z nas ma pełne prawo i pełną swobodę wjechać do każdego miasta i poruszać się po nim. Dlatego, aby przeciwstawiać się temu wariactwu i bezprawiu, utworzyliśmy Zespół Parlamentarny ds. Obrony Kierowców, i posłowie Konfederacji będą stanowczo sprzeciwiać się takiemu wariactwu, jakie jest przedstawione przez prezydenta Trzaskowskiego w Warszawie czy przez prezydenta Majchrowskiego w Krakowie.

✅ Mówimy: stop wariactwu, stop ograniczaniu praw kierowców!