Bartłomiej Pejo: Rowan Atkinson, odtwórca roli Jasia Fasoli, ostro skrytykował w…

Podobne

Udostępnij


Bartłomiej Pejo: Rowan Atkinson, odtwórca roli Jasia Fasoli, ostro skrytykował w swoim artykule samochody elektryczne i został oskarżony o negatywny wpływ na rynek tych aut przez brytyjską Izbę Lordów. To brzmi jak kolejna komedia z udziałem Atkinsona. Co takiego napisał aktor? „Niestety, pozostanie przy swoim starym samochodzie benzynowym może być lepsze, niż kupowanie elektryka. Są istotne ekologiczne powody, aby nie przesiadać się na elektryki już teraz”. Możecie powiedzieć – a skąd może to wiedzieć aktor? Otóż Atkinson ma wykształcenie z zakresu inżynierii elektrycznej i elektronicznej. Pisze na przykład, że z powodu baterii do samochodu elektrycznego jego produkcja emituje o prawie 70% więcej gazów cieplarnianych niż produkcja auta spalinowego. Dzięki Izbie Lordów może więcej osób przeczyta ten tekst:

https://www.theguardian.com/commentisfree/2023/jun/03/electric-vehicles-early-adopter-petrol-car-ev-environment-rowan-atkinsonŹródło

9 KOMENTARZE

  1. Jako elektryk również uważam że przesiadanie się na elektryka JUŻ TERAZ to błąd jednak jest to przyszłość .Elektryki są nieopłacalne na długie trasy przez pojemność akumulatorów i czas ładowania .Moim zdaniem rozwój tej technologii powinien aktualnie dążyć do stworzenia kaset z ogniwami i ich szybka wymiana na załadowane .Póki co nie ma technologii by samochody lądowały się w 20 minut od 0-100% oraz miały zasięg gwarantowany w zimie 1000 km .To są warunki konieczne do spełnienia by wygrać że spalinowym .Dodatkowo potrzebna jest tania energia elektryczna z elektrowni atomowych których też nie ma .Dobrze z UE ma ambitne cele bo tak należy dążyć do sukcesu jednak spełnienie ich obecnie jest niemożliwe .

spot_img

Dołącz do
Konfederacji Korony Polskiej

Partia polityczna konserwatywnych tradycjonalistów.
Dla Wielkiej, Dumnej, Suwerennej, Bogatej Polski.
ZOSTAŃ CZŁONKIEM
Możesz zostać również sympatykiem
close-link
Kliknij Tutaj