Bartłomiej Pejo: Obietnice, obietnice, wszystko by Polakom Donald Tusk obiecał, żeby zdobyć władzę. Teraz okazuje się, że jednak sytuacja budżetowa nie pozwala na dotrzymanie słowa. #Konfederacja🇵🇱 proponowała – obniżajmy podatki, obniżając wydatki. Uczciwość nakazywałaby premierowi przyznać się, że okłamał wyborców. Jednak premier wybierze dobrze sprawdzoną metodę sprzed lat – milczenie.

Jak czytamy: „Rząd przesuwa wprowadzenie w życie kwoty wolnej od podatku 60 tys. zł. Pierwotnie miała obowiązywać od 1 stycznia tego roku. Teraz jednak okazuje się, że nie będzie jej także najprawdopodobniej w przyszłym roku. Sytuacja budżetu jest ciężka w związku z wydatkami obronnymi – poinformował wiceminister finansów Jarosław Neneman”.