Bardzo intensywny dzień na finiszu kampanii wyborczej! #KonfederacjaKontratakuje…

Podobne

Udostępnij


Bardzo intensywny dzień na finiszu kampanii wyborczej! #KonfederacjaKontratakuje, to nie tylko puste hasło!

Od rana byłem w Radio ZET, później na dwóch konferencjach prasowych – o paliwie poza kontrolą oraz o dymisjach w wojsku, a następnie wziąłem udział w debacie liderów w Podlaskim Klubie Biznesu, a także w spotkaniu otwartym w Białymstoku!


bardzo intensywny dzień na finiszu kampanii wyborczej! #konfederacjakontratakuje...
bardzo intensywny dzień na finiszu kampanii wyborczej! #konfederacjakontratakuje...
bardzo intensywny dzień na finiszu kampanii wyborczej! #konfederacjakontratakuje...
bardzo intensywny dzień na finiszu kampanii wyborczej! #konfederacjakontratakuje...Źródło

16 KOMENTARZE

 1. W sumie to już mam dość tej kampanii,atakowania innych ale jeszcze coś napiszę–>>: ,, Konfederacja twierdzi,że najmniej głosuje z PIS-em może i tak ale w kluczowych kwestiach dla partii rządzącej albo się wstrzymuje od głosu,albo przeciw ułatwiając im przepychanie ustaw albo obronę np.nieodwołanie Kaczyńskiego ze stanowiska wicepremiera ds.bezpieczeństwa,zwiększenie kompetencji prezydenta RP(Duda się pewnie cieszy),w sprawie referendum pisowskiego czy za wyrokiem trybunału konstytucyjnego…

 2. Śmieszą mnie osoby,politycy co powtarzają w kółko,że Polska się zadłuża jak są bilardy zł,tonę sztuk złota w banku centralnym Rp-> a do tych co zaczną mnie atakować,dogadywać dajcie jakiś dowód że nie ma tyle np.prawdziwy skan stanu konta i zasobów banku centralnego RP.

 3. PROSTE I NISKIE PODATKI w wersji Konfy są iluzją w stylu Davida Copperfielda, nieuwzgledniajacą realnej gospodarki, funkcjonowania państwa i społeczeństwa.

  Obecnie Konfederacja (także w okresie kryzysu) proponuje reformę podatkową, powołując się na ustawę Wilczka (z czasów realnego socjalizmu), która uregulowała polską gospodarkę na zaledwie jednej kartce, dzięki czemu przedsiębiorczy i dynamiczni przedstawiciele peerelowskiej komunistycznej nomenklatury mogli przystąpić do uwłaszczania się na państwowym majątku. Czyli po prostu go przejeli jeszcze przed transformacją gospodarczą czyli przed 1989 rokiem. Czyżby tradycja komunistyczna była bliska liderom Konfederacji?

  Kiedyś Mentzen chwalił się, że ma gotowych 100 ustaw, które nagle zniknęły, bo okazało się, ze napisał ustawy niezgodnie z konstytucją. Mentzen – jak zwykle tłumaczył się mętnie, ze hosting się skończył a on nie miał pieniędzy. A nie zrobił sobie kopii? Nie sądze aby był az tak głupi. Po prostu wstydził się swojego dorobku „legislacyjnego”. Podobnie jak wstydzi się swojej pracy doktorskiej, która nie została opublikowana i nikt jej nigdzie nie cytuję. Niezłe? W maju br Menzten zaprezentował nową ustawę PIT – a własciwie 3 nowe ustawy, które zasadniczo nie różnią się od obecnej a wprowadzają jeszcze większy zament. Ale od tego czasu przestał się nimi specjalnie chwalić, bo wyszła po raz kolejny amatorszczyzna.

  1️⃣ Te projekty są dopiero „projektowane”
  „Zespół ekspertów z kancelarii Mentzen” (jakich ekspertów? ktoś ich widział na oczy?) przygotował więc trzy krótkie ustawy o podatku dochodowym osób fizycznych – dla pracowników, przedsiębiorców i osób osiągających dochody kapitałowe. To ważne o tyle, że oszczędność papieru jest główną, o ile nie jedyną, zaletą tych projektów. Nic więc dziwnego, że ich autor właśnie tym chwali się najczęściej. Czy to będzie w ogóle działać? Wg Mentzena „to wyjdzie w praniu” – a wiec eksperyment na żywym organizmie tak jak słynny „polski ład” Morawieckiego. Projekty mają charakter roboczy i w wyniku licznych poprawek i zmian (1) jeszcze się rozrosną a najśmieszniejsze będzie, gdy finalnie urosną do 600 stron i z prostych podatków wyjdą nici. (2) ponieważ zamiast jednej ustawy będą trzy to w wyniku prac legislacyjnych z pewnością się rozjadą. Zamiast jednego bałaganu, który Konfa chce naprawić, bedzie potrójny bałagan.

  2️⃣ Nieprzyzwoite tańce z logiką
  Mentzen postuluje likwidację drugiego progu PIT i pozostawienie tylko stawki 12 proc. co wytłumaczył to w ten sposób, że najlepiej zarabiający i tak jej nie płacą. Nie dodał jednak, że przechodzenie z etatu na JDG w celu obniżenia podatków jest niezgodne z prawem, więc można przypuszczać, że „sam swoim klientom takie rozwiązanie gorąco poleca”. Zatem większość podatników z tego nie skorzysta. Inaczej mówiąc, Mentzen chce podnieść podatki większości klasy średniej, byle tylko móc je obniżyć najbogatszym.

  3️⃣ Obniżka podatków podwyższająca podatki
  Podstawą opodatkowania pracowników najemnych będzie ich przychód, czyli kwota brutto. Oczywiście pomniejszony o kwotę wolną w wysokości pensji minimalnej.
  Obecnie podstawą opodatkowania jest kwota brutto pomniejszona nie tylko o kwotę wolną, ale też ryczałtowe koszty uzyskania przychodu oraz składki na ubezpieczenie społeczne. Mentzen zamierza jednak odebrać podatnikom te nieliczne odliczenia i opodatkować im wynagrodzenie brutto – czyli de facto podnieść opodatkowanie.

  4️⃣ Dla kogo te ustawy?
  Zresztą Mentzen nawet przesadnie nie stara się ukrywać, w czyim interesie stworzył zarys reformy podatkowej. Chodzi tu wyłącznie o interesy zamożnych przedsiębiorców. Lider Nowej Nadziei chce znacząco rozszerzyć możliwości odliczania kosztów uzyskania przychodów przez przedsiębiorców, by mogli wliczać dokładnie każdy wydatek, który ponieśli w związku z prowadzeniem firmy. Równocześnie pracownikom zamierza w ogóle odebrać prawo do odliczania kosztów uzyskania przychodu. Mentzen zlikwidować szereg ulg podatkowych, z których korzystają tysiące zwyczajnych podatników – na przykład ulgę dla rodzin wielodzietnych, ulgę na termomodernizację, internet czy IKZE. Jak widać, za uproszczenie podatków wielu nieuprzywilejowanych podatników będzie musiało słono zapłacić

  5️⃣Ręczne majstrowanie przy podatkach
  Uproszczenie podatków wykonaniu Konfederacji to tak naprawdę złudzenie optyczne. Uproszczenie polega na przeniesieniu fragmentów ustaw do rozporządzeń MF. Na skomplikowanie systemu to nie wpływa, za to na bezpieczeństwo podatników, przewidywalność i przejrzystość jak najbardziej. Zwolnienie z PIT (lub nie)w rozporządzeniu MF łatwiej usunąć niż je wyciąć z ustawy.
  Mentzen odchudził ustawy podatkowe, przenosząc część przepisów do rozporządzeń, które minister finansów może zmienić jedną decyzją. Przepisy nie będą więc prostsze, ale mniej przewidywalne już tak. Cóż to za wspaniały interes? Można jednym ruchem zwolnić z podatków i danin np. umoczonych w problemy z prawem swojego brata (Tomasza Mentzena od bitcoinmatów), syna szefa NIK (Jakuba Banasia – tego od kamienicy w Krakowie w którym działał hotelik z pokojami na godziny), albo Janusza Korwina Mikke, który nie płacił składek a korzysta ze świadczeń ZUS (emerytura) mimo ze podobno jest zamożny. A może każdy dostanie w poniedziałek ulgę, którą mu w piątek zabiorą?

  Konfederacja proponuje reformę podatkową, która dla większości podatników będzie niekorzystna. Jej projekty pokazuję amatorszczyznę autora(ów). Wszystko wskazuje na to, że jest to kolejna „zadyma” podobnie jak słynne 100 ustaw Mentzena. Jeżeli ktoś się łudzi, że Konfa wprowadzi niskie i proste podatki, to gratuluję dobrego samopoczucia 😎

 4. Czy ja dobrze słyszałem podczas debaty w TVP,że p.bosak jest za podtrzymaniem dodatkowych świadczeń dla obywateli RP???,bo ostatnie 2 lata politycy Konfederacji to krytykowali i chcieli zlikwidować? ,czyżby gra wyborcza pod publikę ?.

spot_img