Amerykańska lewica z prezydentem Bidenem na czele traci zdolność do dalszego torpedowania ochrony granic zewnętrznych USA. Polityka bezpieczeństwa „America First” jest realizowana na poziomie stanowym, bez oglądania się na Waszyngton

1. Sorry, że nie w temacie, ale przyszedł mi do głowy taki oto pomysł w sprawie emerytur. Zastanawiałem się nad różnym wiekiem emerytalnym kobiet i mężczyzn. Zwolennicy tej różnicy tłumaczą to tym, że kobiety rodzą i wychowują dzieci. Dlaczego więc kobieta, która nie urodzi i nie wychowa dziecka ma iść na emeryturę o 5 lat wcześniej niż mężczyzna? Proponuję takie rozwiązanie. Zrównanie wieku emerytalnego dla kobiety i mężczyzny na przykład do 67 roku życia, jednak dla osób, które wychowały dziecko zmniejszyć wiek emerytalny o jeden rok za każde wychowane dziecko i o jeden rok za każde urodzone dziecko. Przykład. Małżeństwo wychowało troje dzieci, które urodziła małżonka . W takim przypadku mąż przechodzi na emeryturę w wieku 64 lat (67-3 wychowanych dzieci), a kobieta w wieku 61 lat (67-3 wychowanych -3 urodzonych dzieci). Oczywiste, im więcej urodzonych i wychowanych dzieci tym niższy wiek emerytalny. To punkt wyjściowy. Wiadomo, że są rozwody i inne komplikacje w życiu, które ustawodawca musi przewidzieć, ale ogólnie mam taką koncepcję jak zaprezentowałem. A co wy myślicie o tym?

2. Budzą się, bo Chiny wchodzą do Meksyku. Jeśli USA chcą zostać poważnym państwem to muszą na poważnie zająć się kartelami narkotykowymi. Jeśli Chiny pierwsze się nimi zajmą to zyskają nieograniczone możliwości agenturalne, które z pewnością wykorzystają przeciwko USA.