7 października 1918 r. Rada Regencyjna ogłosiła niepodległość Królestwa Polskie…

Podobne

Udostępnij


7 października 1918 r. Rada Regencyjna ogłosiła niepodległość 🇵🇱 Królestwa Polskiego. 105. rocznica tego wydarzenia przypada w tym roku w pierwszą sobotę października. W związku z tym Królowa Korony Polskiej Najświętsza Maryja Panna odbiera tego dnia cześć w aż pięciu swych atrybutach: jako Matka Boża Różańcowa, jako Sprawczyni cudownego zwycięstwa chrześcijańskiej floty pod Lepanto, jako Matka Boża Zwycięska, której święto ustanowił papież św. Pius V, jako Obiekt kultu w obrazie Matki Bożej Łaskawej, ukoronowanym 50 lat temu przez bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i jako Matka Boża Fatimska – w pierwszą sobotę miesiąca ✝️

Właściwy udział w tegorocznym upamiętnieniu odzyskania niepodległości przez Polskę, który odbędzie się pod patronatem tak przemożnej Królowej, nie może pozostać bez echa w Niebiosach. Dlatego szczególnie gorąco zapraszamy wszystkich Rodaków do licznego przybycia! Chcemy przypomnieć, że Polska odrodziła się jako monarchia i jednocześnie zamanifestować poparcie dla przywrócenia tej formy rządów w Polsce 👑

W związku z powyższym wraz z innymi organizacjami (Związkiem Monarchiczno-Reakcyjnym, Towarzystwem Studentów Polskich, Rojalistami, Klubem Konserwatywnym w Łodzi, Polskim Kołem Monarchistycznym, Konfederacją Korony Polskiej oraz Pobudką) zapraszamy w sobotę, 7 października, na kolejny, czwarty już Marsz Restauracji.

📆 Marsz będzie poprzedzony wiecem na pod Kolumną Zygmunta na Placu Zamkowym o godz. 14:00. Następnie udamy się do kościoła ss. Wizytek na Krakowskim Przedmieściu, gdzie o godz. 18:00 odbędzie się Msza Św. Trydencka.

Po wydarzeniu planowana jest część integracyjna.
Zapraszamy! 🙂

#7października #MatkiBożejRóżańcowej #Niepodległość #Polska #RadaRegencyjna #Warszawa #MarszRestauracjiŹródło

5 KOMENTARZE

  1. Jakiś dziwny ten obrazek. Z trzech członków Rady Regencyjnej wyeksponowano abp. Kakowskiego, jakby pozostali – Ostrowski i Lubomirski to były nic nie znaczące dodatki. A przecież to z inicjatywy Lubomirskiego, najbardziej aktywnego członka RR sformułowano odezwę do Polaków w dniu 7 października 1918 r. No ale dobra, skoro Kakowski jest wyeksponowany to poczytajmy trochę o nim (wycinki z Wikipedii):

    W czasie I wojny światowej był zwolennikiem orientacji prorosyjskiej. Po odparciu ataku wojsk niemieckich na Warszawę w 1914 odprawił uroczyste nabożeństwo i wysłał telegram dziękczynny do cara Mikołaja II Romanowa.
    Uważał, że katolicyzm w Polsce powinien mieć miejsce dominujące w państwie. Z tego powodu sprzeciwiał się m.in. ślubom i rozwodom cywilnym – na skutek prowadzonej przez niego kampanii nie udało się w II Rzeczypospolitej ujednolicić prawa rodzinnego (słynny projekt Komisji Kodyfikacyjnej). Był także przeciwnikiem równouprawnienia wyznań niekatolickich w Polsce. Podczas wizyty rabinów u niego 7 czerwca 1934 stwierdził, że antysemityzm jest reakcją na działanie żydowskich bezbożników i wolnomyślicieli, którzy obrażają chrześcijaństwo i duchowieństwo. W swoich pamiętnikach pisał m.in. „Na osłabionym przez niewolę organiźmie Polski usadowiły się pasożyty religijne, społeczne i narodowe, które ją bez litości gryzą i nękają. (…) Pasożytami tymi są: 1) Żydzi osiedli w miastach i miasteczkach, w przerażającej ilości; 2) sekty heretyckie i schizmatyckie obcej krwi, obcej narodowości (…), 3) masoni, wolnomyśliciele i bezwyznaniowcy rekrutujący się przeważnie z Żydów i heretyków i prowadzeni przez Żydów.”

  2. I to jest to, co zadecydowało o tym, że nie oddam głosu na nikogo. Nie ma w Polsce partii czy ludzi na których mógłbym oddać głos. Gospodarka, podatki, ekonomia, wolny rynek, prywatyzacja TAK!
    Kościół i nachalne wyciskanie mi różańca w rękę NIE!

spot_img