20 LAT POLSKI W UNII EUROPEJSKIEJ Mijaj膮ca kadencja Parlamentu Europejskiego w …

Udost臋pnij

20 LAT POLSKI馃嚨馃嚤 W UNII EUROPEJSKIEJ

Mijaj膮ca kadencja Parlamentu Europejskiego w historii Unii Europejskiej zapisze si臋 jako prze艂omowa. Integracja europejska przyspieszy艂a, pod pretekstem pandemii wprowadzono w UE nowe zasoby w艂asne w postaci unijnych podatk贸w i wsp贸lnego d艂ugu. Przyj臋to dwa bardzo ambitne cele klimatyczne w postaci neutralno艣ci klimatycznej w 2050 roku i pakietu #FitFor55. Mimo, 偶e Europa odpowiada za zaledwie 7% globalnej emisji dwutlenku w臋gla, realizuje w艂a艣nie zab贸jcz膮 polityk臋 dla swojej gospodarki, likwiduj膮c ca艂y energoch艂onny przemys艂, rolnictwo, transport oraz zmniejszaj膮c konkurencyjno艣膰 gospodarki unijnej.

Fina艂 kadencji pokaza艂 jak bardzo europejskie spo艂ecze艅stwa nie akceptuj膮 realizowanej przez UE polityki klimatycznej. Miliony rolnik贸w protestuj膮 w ca艂ej Europie przeciwko Europejskiemu Zielonemu 艁adowi, przy ogromnym poparciu spo艂ecznym, i tego najbardziej boi si臋 Bruksela. Bo polityka klimatyczna dotyczy nie tylko rolnictwa. Kolejne sektory i grupy spo艂eczno-zawodowe ju偶 wkr贸tce, tak jak rolnicy, zostan膮 dotkni臋ci kosztami polityki klimatycznej.

Przed nami bardzo wa偶ne wybory do Parlamentu Europejskiego. Najprawdopodobniej wi臋ksz膮 reprezentacj臋 wprowadz膮 partie krytycznie nastawione wobec obecnie prowadzonej unijnej polityki. Nie wszystko jeszcze stracone. Przy dobrej reprezentacji w Parlamencie Europejskim cz臋艣膰 zmian jest do odwr贸cenia.

Konfederacja to jedyne 艣rodowisko polityczne, kt贸re od pocz膮tku swojego istnienia w stosunku do Unii kieruje si臋 polskim interesem narodowym. Dla nas podmiotowo艣膰 Polski i suwerenno艣膰 s膮 dobrem nadrz臋dnym. To my sprzeciwiali艣my si臋 unijnym podatkom, wsp贸lnemu d艂ugowi i ca艂ej unijnej polityce klimatycznej w 2020 roku – kiedy premier Mateusz Morawiecki dawa艂 w imieniu Polski zgod臋 na te szkodliwe zmiany. Dzi艣 wielu patriot贸w przyznaje nam racj臋, wielu polityk贸w przyznaje si臋 do b艂臋du. Pytanie czy to by艂 b艂膮d, naiwno艣膰, czy celowe decyzje? Dzisiaj ju偶 sp艂acamy odsetki od wsp贸lnego d艂ugu, a ca艂e zobowi膮zanie wyga艣nie w 2058! P艂acimy wsp贸lne unijne podatki bezpo艣rednio do unijnego bud偶etu, a kolejne elementy Europejskiego Zielonego 艁adu wchodz膮 w 偶ycie. Tylko my m贸wili艣my 鈥渙drzu膰my Europejski Zielony 艁ad w rolnictwie bo utracimy bezpiecze艅stwo 偶ywno艣ciowe鈥, a protesty rolnik贸w potwierdzi艂y trafno艣膰 naszych diagnoz!

Min臋艂o 20 lat obecno艣ci Polski w UE. Jedno jest pewne, koszty cz艂onkostwa we wsp贸lnocie b臋d膮 tylko ros艂y. Propozycja zmian traktowych b臋dzie oznacza艂a marginalizacj臋 Polski, brak korzystania z prawa weta i de facto budow臋 europejskiego superpa艅stwa.

Pytanie jakiej przysz艂o艣ci Polski chcemy – suwerennej i niepodleg艂ej w swoich decyzjach czy b臋d膮cej cz臋艣ci膮 federalnego pa艅stwa? O tym b臋d膮 wybory 9 czerwca. Na to pytanie b臋dziecie musieli Pa艅stwo odpowiedzie膰 przy urnach wyborczych. Id藕cie i zag艂osujcie!

#PoPierwszePolska

67 os贸b polubi艂o posta

殴r贸d艂o

1. 馃挭 Tylko ci, kt贸rzy nie szukaj膮 politycznej emerytury, zas艂uguj膮 na nasze zaufanie. 呕yczmy im powodzenia i pami臋tajmy zawsze o Rzeczpospolitej, za kt贸r膮 nasi przodkowie oddali 偶ycie. 馃嚨馃嚤 #Wybory #Rzeczpospolita #Europarlament” 馃棾锔
    #StopZielony艁ad #StopFitFor55

2. Wesprzyj mnie w kampanii! Wsp贸lnie odrzu膰my polityk臋 klimatyczn膮 UE!
    Wp艂at mo偶na dokonywa膰 na poni偶szy rachunek:
    Konfederacja Wolno艣膰 i Niepodleg艂o艣膰
    38 1020 1026 0000 1802 0395 5127
    Tytu艂em: Darowizna. Mieszkam w Polsce i jestem polskim obywatelem. Wsparcie dla kandydata: Anna Bry艂ka

Do艂膮cz do

Partia polityczna konserwatywnych tradycjonalist贸w.
ZOSTA艃 CZ艁ONKIEM
Mo偶esz zosta膰 r贸wnie偶 sympatykiem