„2 biliony złotych długu”. Konfederacja uderza w Morawieckiego: To naczelny szachraj

Zajrzyj na kanał @WirtualnaPolskaNews
Premier Mateusz Morawiecki zorganizował konferencję prasową, podczas której podkreślał, że deficyt budżetowy a tzw. deficyt finansów publicznych to dwie zupełnie odmienne rzeczy. – Panie redaktorze, czy panu nie wstyd? Czy pan rozróżnia te pojęcia? – mówił w odpowiedzi na pytanie dziennikarza TVN24 ws. deficytu budżetowego.

– Jest bardzo duża szansa, że Polska będzie miała mniejszy deficyt budżetowy niż ten, który założyliśmy w nowelizacji. Założyliśmy 92 mld zł w nowelizacji budżetowej i będzie niższy prawdopodobnie deficyt, ponieważ dochody idą lepiej, dochody spływają do budżetu lepiej, niż założyliśmy wcześniej – powiedział szef rządu podczas konferencji prasowej w piątek.

Rząd w październiku musiał wysłać do Komisji Europejskiej tzw. notyfikację fiskalną, w której ujawnił stanu kasy państwa. Polska zaraz po Słowacji ma mieć najwyższy deficyt sektora finansów publicznych w całej Unii Europejskiej.

– Dokument przesłany do Brukseli wskazuje, że prognoza deficytu na koniec roku to 194 mld zł, to jest o 100 mld więcej, niż wskazywała prognoza w budżecie. Z jakiego powodu, co takiego się stało? – zapytał premiera na konferencji dziennikarz TVN.
#bosak #braun #konfederacja

1. Konfederacja szukała przyczyn porażki wyborczej.Macie odpowiedź w tym waszym wystąpieniu.Nadajecie się tylko do wytykania błędów innym.Nawet po wyborach nie możecie się od tego powstrzymać.Jeżeli w Sejmie nowej kadencji tylko tym chcecie się nadal zajmować,to są to mało ambitne plany.

2. "W roku 2004 (wejście do UE), zgodnie z opracowaną notyfikacją, deficyt sektora instytucji rządowych i samorządowych ukształtował się na poziomie 34 872 mln zł, co stanowi 3,9% PKB, natomiast dług publiczny wyniósł 386 240 mln zł, tj. 43,6% PKB." – podał GUS. W 2006 r. państwowy dług publiczny wyniósł 505 mld zł (47,7 proc. PKB). Za czasów Zyty Gilowskiej (PiS) odnotowany najniższy deficyt państwowy ok,. 17 mln na koniec roku, ale już w latach 2012-2015 państwowy dług publiczny (wg ustawy o finansach publicznych) wyniósł 888 102,1 mln zł. Zegar SLD za czasów rządów PO/PSL w 2015/16 pokazywał 1,1 bln. zadłużenia? Jak liczył ten zegar, tego nie wiem? …ale, każda partia dokładała innym a ujmowała sobie, przy niewspółmiernie poniesionych wydatkach. Gdy tam ograniczano wydatki na wojsko, policję, generalnie na obronność w latach 2016-2023 wydawano na obronność i budowy dróg, projektów jak gazo-porty oraz programy socjalne. Skoro w lipcu 2023 podano dług na Polaka ok. 40 tys. a w 2006 było to 37 tys. to chyba dług publiczny nie jest taki, jak się tutaj przedstawia. "Państwowy Dług Publiczny (PDP), czyli dług liczony polską metodą, wyniósł 1 bln 209 mld 798 mln zł, co oznacza wzrost o 192,7 mln zł (+0,02 proc.) w ujęciu kwartał do kwartału. – Min. Finansów I kw 2023. Istnieje różnica pomiędzy naliczeniem długu polskimi metodami a unijnymi. Nie wiem na czym to polega? Jakieś roszczenia i różnica 322 mld pomiędzy jedną a druga metodą? Tak opisują to gazety.

3. Morawiecki morawieckim wy lepiej jak chcecie cos zrobic dla swoich wyborcow to skupcie sie na wyzszym lewelu czyli tym ze bez wzgledu kto tu bedzie rzadzil to Polska ma byc pozbawiona resztek majatku ma byc podkegla eurokratom i ich chorym orawom a Polacy maja w przyszlosci byc tylko tania sila robocza dla gospodarek np Niemiec czy innych

4. Ach gdyby konfederacja rzadzila to by byl raj na ziemi jeszcze dokladnie nie wiecie a juz gadacie , dobry ksiegowy prowadzi zawsze podwojna ksiegowosc unia robi to bogacze robia to .unia wyprodukuje i przekaze Tuskowi bo wy kradniecie tylko dla siebie dla partii dla waszych wyplat a PIS dal tym ktorzy budowali powojenna polskie i rzad PO okradl z ubezpieczen polakow no i gdzie byla konfederacja madrale😊