1 marca w Opolu na placu Wolności pod pomnikiem Żołnierzy Podziemia Niepodległoś…

Podobne

Udostępnij


1 marca w Opolu na placu Wolności pod pomnikiem Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego odbyły się oficjalne uroczystości Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, obchodzonego od 2011 roku.

To właśnie 1 marca 1951 roku w więzieniu mokotowskim wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”: Łukaszu Cieplińskim, Mieczysławie Kawalcu, Józefie Batorym, Adamie Lazarowiczu, Franciszku Błażeju, Karolu Chmielu i Józefie Rzepce. Byli oni ostatnimi ogólnopolskimi koordynatorami walki o wolność i niezawisłość Polski z nową sowiecką okupacją.

Cześć i chwała Żołnierzom Niezłomnym.

Foto: Czas na Opole.


1 marca w opolu na placu wolności pod pomnikiem żołnierzy podziemia niepodległoś...
1 marca w opolu na placu wolności pod pomnikiem żołnierzy podziemia niepodległoś...Źródło

1 KOMENTARZ

  1. Wkroczenia na tereny Polski, Armii Czerwonej i Wojska Polskiego ,było wyzwoleniem. Wcześniej został uzgodniony podział Europy a my czy nam się to podobało czy nie musieliśmy się z tym pogodzić. Społeczeństwo Polskie rozpoczynało życie w nowej rzeczywistości. Ale komuś marzyła się III Wojna Światowa. nacjonaliści ukraińscy wykorzystując brak władzy na terenach Wschodniej Polski mordując próbowali coś wywalczyć. Byli też ludzie którzy nie potrafili rozstać się z bronią i mordując ,rabując ,walcząc o przetrwanie próbowali dorobić jakąś ideologię. Dla mieszkańców wiosek małych miejscowości ci bandyci to byli ”Leśni’ czasem mordowali, czasem rabowali. Część miejscowości traktowali jako zaplecze .Mówili po polsku, ukraińsku rosyjsku niemiecku. ”.Z rąk członków powojennego zbrojnego podziemia zginęło 4018 milicjantów, 495 ormowców, 1616 funkcjonariuszy UB oraz 3729 żołnierzy Wojska Polskiego, Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Wojsk Ochrony Pogranicza. Ofiar wśród cywilów było niewiele mniej: 5143 osoby, w tym 187 dzieci do lat 14. Łącznie ok. 15 tys. osób. (Nie wolno zapominać, że ofiarami byli także żołnierze Armii Czerwonej, ale tu znamy tylko szacunkowe liczby, choć wiadomo, że są to tysiące). Bratobójcza wojna pochłonęła więc co najmniej 25 tys. ofiar, nie wliczając w to trwale okaleczonych”. PIS dokonując kolejnego podziału społeczeństwa, bandytów ,ogłosił żołnierzami wyklętymi ”’Jest to typowy skok na kasę. Rodziny przeklętych ,również banderowcy otrzymują wielomilionowe odszkodowania jako osoby represjonowane za czasów PRL-u. Ja nie wyrażam zgody na manipulowanie faktami i w tej kwestii nie zmieniam poglądów.

spot_img

Dołącz do
Konfederacji Korony Polskiej

Partia polityczna konserwatywnych tradycjonalistów.
Dla Wielkiej, Dumnej, Suwerennej, Bogatej Polski.
ZOSTAŃ CZŁONKIEM
Możesz zostać również sympatykiem
close-link
Kliknij Tutaj