1 DZIEŃ. Tyle zostało Donaldowi Tuskowi do zrealizowania 100 konkretów na pierwsze 100 dni rządów. To nie było 100 prób zrealizowania postulatów. Nie mówił w trakcie kampanii, że to taka przenośnia, że chodzi o całą kadencję. To był jasna i klarowna obietnica, że przez pierwsze 100 dni nowy rząd zrealizuje 100 konkretów. I te konkrety zostały spisane. Ile z nich dowiózł Tusk? 8.

Ja wiem, że zaraz ktoś napisze ten jeden, złoty komentarz, że przede wszystkim pisowców pogonili. I jak już pisowcy zostaną pogonieni, to Polska będzie krainą mlekiem i miodem płynącą tak? Wyczyszczenie Polski z PiS to mógł być cen dla takich tuz intelektu jak poseł Zembaczyński, którego program to po prostu osiem gwiazdek, ale to nie jest cel nadrzędny, tylko środek do realizacji dobrej polityki dla naszego kraju. Ja też chciałem się pozbyć PiS. Powiedziałem to wielokrotnie bardzo wyraźnie, że jeśli zdobędę mandat, to nie ma takiej możliwości, że podniosę rękę za wspólnym rządem PiS i Konfederacji. Powiedziało to wielu moich kolegów, a część z nich została posłami, którzy swoją aktywnością teraz w sejmie dowodzą, że nie są ani przystawkami PiS, ani przystawkami Platformy. Tylko dla nas celem była reforma Polski w duchu wolnorynkowym, a pozbycie się PiS stanowiło niezbędny środek do tego celu. Cel się nie zmienił i dzisiaj mogę śmiało powiedzieć, że środkiem do jego osiągnięcia jest pozbycie się Platformy i Lewicy.

Tusk jest największym kłamcą polskiej polityki. Naprawdę bardzo trudno znaleźć lidera politycznego ostatnich lat, który tak perfidnie okłamywałby cały naród. Nie, to nie oznacza, że Kaczyński jest lepszy od Tuska. Tylko Kaczyński zrobił coś, co pozwoliło mu się utrzymywać u władzy przez 8 lat – zaczął realizować (na nieszczęście dla Polski) obietnice socjalne. Od razu wjęchało 500 plus (najpierw na 2 dziecko, ale ludzie się wkurzyli to skorygowali na pierwsze), potem 300+, obniżenie wieku emerytalnego, dalej 13 i 14 emerytury itp. I chociaż absolutnie tych pomysłów nie popieram, to właśnie dzięki temu PiS mógł tak długo liczyć na dobre poparcie. Po prostu w myśl maksymy „chleba i igrzysk”, dali ludziom chleba, a ludzie się cieszyli. Katastrofalne skutki tej polityki znamy, ale to nie na ten post.

Natomiast Tusk od razu zaczyna od niespełniania obietnic. I robi to po raz drugi, bo rządy PO-PSL to również było pasmo niespełnionych postulatów. Pamiętacie jeszcze „3xTAK” Platformy? No właśnie 🙂 Wielkomiejskie elyty nie uczą się na błędach. W 2015 roku zostali pogonieni koncertowo i wszystko na to wskazuje, że drugi 2015 rok nadchodzi. Oczywiście nie teraz, nie zaraz, bo to dopiero początek rządów, ale podejście jest dokładnie takie, jakie było poprzednim razem, więc i efekt będzie ten sam. A warto pamiętać, że ta koalicja już teraz trzeszczy w posadach i dzisiaj bardzo odważny byłby ten, kto postawiłby wszystkie pieniądze na pełną kadencję parlamentu.

Na koniec warto, żebyście wiedzieli, że chociaż na kwotę wolną od podatku 60 tys. złotych Tusk czasu nie znalazł (a nawet wczoraj KO, TD i Lewica wrzucili ją do nowej zamrażarki), to udało się w tym czasie powołać nowy resort: Ministerstwo Przemysłu na Śląsku. Nie dali razy przegłosować jednej ustawy, zasłaniając się trudną sytuacją popisowskiego budżetu, ale znaleźli czas i środki na nowe stołki dla swoich kumpli.

Proszę Was, wyciągajcie z tego wnioski 🙏🏻

1. Ja się dziwię, dlaczego rządzący nie są rozliczani za swoje obietnice przedwyborcze.
    Za kłamstwa, jakimi karmili swoich wyborców.
    Nie robią tego co obiecywali, to powinni zostać usunięci od władzy.
    A tak, to każdy mówi to, co w danej chwili ludzie chcą usłyszeć, a później nic z tego nie jest wprowadzane w życie.